I. a II. st. ZŠ Břidličná, 2019 – 2020

Září

  • 2. 9. zahájení školního roku 2019 – 2020, přivítání prvňáčků, slovo ředitele školy a starosty města
  • Třídní schůzka 1. A
  • 5. 9. – 6. 9. adaptační kurz
  • Od 11. 9. plavecký výcvik dle ŠVP, 2. A
  • Zahájení aktivit z projektu Šablony II, doučování, čtenářský klub
  • Zahájení školních kroužků
  • 15.9. Soutěž mladých chovatelů
  • 17. 9. přednáška Energetická gramotnost (8. - 9. roč.)
  • Skartace a archivace dokumentů – Zemský archív v Opavě
  • Zahájení spolupráce tříd s městskou knihovnou (po celý školní rok)
  • Kulturní vystoupení dětí na vítání občánků, pro jubilanty a seniory na MěÚ (celoročně)
  • 20. – 22. 9. MČR biatlon
  • 23. 9. přespolní běh (školní kolo), 1. st. od 10:00, 2. st. 11:00
  • 23. – 24. 9. DVPP setkání vedoucích center čtenářské gramotnosti Pardubice
  • 25. 9. Úvodní schůzka MAS Rýmařovsko
  • 25. 9. ZOO Olomouc – Šablona – projektový den mimo školu
  • 26. 9. kino Rýmařov – Nikolas Winton, „Síla lidskosti“

Říjen

  • Týden knihoven
  • 3. 10. Návštěva městské knihovny – Komiksový workshop (Vydra), 5. roč.
  • Přespolní běh (okresní kolo) ve spolupráci s klubem Biatlonu Břidličná
  • Návštěva amerických studentů
  • Spolupráce 1. A s MŠ Břidličná, návštěva dětí z MŠ
  • Drakiáda – akce školní družiny
  • Recyklohraní – výukový program 4. – 8. ročník
  • 16. 10. Přírodovědný klokan 8. – 9. roč.
  • 18. – 19. 10. Setkání mysliveckých a přírodovědných kroužků okresu Bruntál
  • 23. 10. Divadlo 4. – 9. ročník
  • 28. 10. – 30. 10. 2018 podzimní prázdniny, 31. 10. – 1. 11. ŘV, učitelé stud. Volno
  • Scénické čtení 1. – 2. roč. MAS Rýmařov
  • Návštěva MěÚ 3. A
  • Halloween – akce školní družiny

Listopad

  • Uspávání Broučků- odpoledne pro rodiče a děti
  • ČEPS Cup – okresní kolo ve florbale
  • 12. 11. pedagogická rada od 14h, 15:30 třídní schůzka, následuje konzultační odpoledne do 17:00, schůzka výchovného poradce s rodiči deváťáků
  • 13. 11. Mladý zoolog – ZOO Ostrava
  • 14. 11. Artifex - veletrh řemesel a zaměstnanosti Bruntál, 9. roč.
  • školní kolo OČJ
  • přebor školy ve skocích přes švihadlo
  • ČŠI testování žáků
  • Hledáme nejlepšího mladého chemika
  • Spolupráce s PřF Olomouc, výukové odpoledne
  • Burza knih – školní akce
  • Školní kolo olympiády v ČJ
  • Historická soutěž „30 let svobody“
  • 19. 11. – 20. 11. výjezd MAS
  • oblastní kolo turnaj Piškvorky v Bruntále
  • Mikulášská dílna
  • Do 30. 11. odevzdání přihlášek talentové zkoušky

Prosinec

  • 5. 12. Řemeslo má zlaté dno (SOŠ Bruntál)
  • prohlídka „ Živého Betlému“ u pana Slámy
  • 12. 12. setkání pracovních skupin a řídícího výboru MAS Rýmařovsko
  • 12. 12. geologická olympiáda školní kolo
  • Školní kolo v olympiádě z biologie
  • vystoupení při rozsvěcování vánočního stromu
  • „Vánoční týden plný překvapení“ (krmení lesní zvěře, přebor školy ve šplhu, vánoční besídky, výroba vánočních dárků, vánoční pečení, společný zpěv koled…)
  • Vánoční dílny pro rodiče – akce školní družiny, vánoční týden
  • Vánoční prázdniny od 23. prosince 2019 do 3. ledna 2020

Leden

  • 6. 1. 2020 nástup do práce
  • 7. 1. od 14:30 – 16:00 konzultační odpoledne
  • Termín přijímacích zkoušek do oborů s talentovou zkouškou od 2. ledna do 15. ledna
  • karneval – akce ŠD
  • účast na okrskovém kole ve skocích přes švihadlo
  • Školní v olympiádě ze zeměpisu
  • POKOS (příprava k obraně státu)
  • Pythagoriáda 6. – 8. roč. (matematická soutěž)
  • Ukončení vyučování v 1. pololetí – 30. ledna 2020, předání pololetního výpisu z vysvědčení
  • 27. 1. pedagogická rada (uzavření známek do 24. 1. 2020, 14:00)
  • 28. 1. Okresní kolo OČJ
  • 29. 1. Matematická olympiáda Z5 a Z9
  • Pololetní prázdniny – 31. ledna 2020, ped. pracovníci studijní volno
  • Spolupráce s PřF Olomouc, výukové dopoledne - Botanika
  • Živá zahrada – výtvarná část soutěže

Únor

  • školní kolo recitační soutěže
  • Přednáška trestní odpovědnost mládeže, 8. roč., Faronová - zdarma
  • bobování dle sněhových podmínek, akce ŠD
  • spaní ve škole, bude upřesněno
  • 26. 2. Okresní kolo v olympiádě ze zeměpisu
  • lyžařský výcvik I. a II. stupeň

Březen

  • 1. 3. Předkládání přihlášky na střední školu do oborů vzdělávání bez talentové zkoušky
  • Hasík – besedy s hasiči
  • 9. 3. – 15. 3. 2020 jarní prázdniny
  • YPEF – okresní kolo
  • Zelený lísteček – soutěž pro MŠ
  • Ekokonference Ostrava
  • Přeměna odpadů – soutěž MŽP
  • Den učitelů – Rýmařov (asi 26. 3. bude upřesněno)
  • 23. -26. 3. Pythagoriáda
  • 27. 3. matematická soutěž – Cvrček, Klokánek, Benjamin, Klokan
  • Interní testování matematické gramotnosti – 9. roč.
  • vybíjená – školní, okresní kolo soutěže
  • 31. 3. Okresní kolo recitační soutěže

Duben

  • 6. 4. pedagogická rada + provozní porada od 14h, 15:30 třídní schůzka, následuje konzultační odpoledne do 17:00
  • 7. 4. Matematická olympiáda Z6, Z7 a Z8
  • 9. 4. 2020 Velikonoční prázdniny
  • 16. 4. 2020 Zápis do 1. tříd
  • Den Země (třídění odpadu, exkurze do rybářské líhně, besedy, sázení stromků, soutěže, úklid kolem školy…)
  • zahájení kurzu dopravní výchovy ve 4. třídě
  • školní kolo Májové notičky
  • testování žáků 5. A, 5. B, 9. A, 9. B
  • projekt Mámo táto kup mi štěně (6. roč.)
  • 12. – 28. 4. přijímací řízení v prvním kole na střední školy obory čtyřleté + obory šestileté
  • Okresní kola olympiády v biologii
  • MEMENTO – 2. st. divadelní představení 7. – 9. roč. (tělocvična, 40,-)
  • Okresní kolo chovatelské olympiády
  • Probouzení broučků

Květen

  • 7. 5. Zlatý list – krajské kolo – 2. stupeň ŘV
  • účast na atletických závodech
  • letní biatlon – přebor školy
  • Májová notička – okresní kolo
  • hravě o sexualitě – interaktivní beseda sexuální výchova (8. – 9. roč., zdarma)
  • Věda je zábava
  • Pohár rozhlasu – atletika
  • Živá zahrada
  • jednotná přijímací zkouška v náhradním termínu pro všechny uvedené obory vzdělání
  • Den prázdných tříd
  • Den boje proti rakovině

Červen

  • divadelní představení ke Dni dětí
  • „Pasování na čtenáře“ – I. třída
  • zakončení kurzu dopravní výchovy – jízda zručnosti, cyklistický průkaz
  • Školní plavecké závody
  • Sportovní den
  • Zlatý list republika
  • exkurze 8. ročník ALINVEST
  • Okresní kolo soutěže Zlatá srnčí trofej
  • 23. 6. pedagogická rada (uzavření známek do 22. 6. 2020, 14:00)
  • školní exkurze
  • Slavnostní vyřazení žáků 9. ročníku na MěÚ Břidličná
  • 29. 6. Rozloučení se školním rokem
  • Opékání špekáčků na zahradě školy pro rodiče a děti ŠD
  • Ukončení školního vyučování – 30. června 2020
  • Hlavní prázdniny – 1. července – 31. srpna 2020

1. den školního roku 2020/2021 – úterý 1. září 2020

  • Každý měsíc setkávání přihlášených škol v projektu Síťování čtenářské gramotnosti
  • 2. pololetí divadlo: Kytice 8. A, Babička 6. a 7. roč., bude upřesněno