Již po čtyřiadvacáté se sjelo do naší školy 56 žáků z 9 škol celého okresu, aby se zúčastnili okresního kola pěvecké soutěže „Májová notička“. Soutěž probíhala ve 4 kategoriích a všichni zúčastnění se umístili buď ve zlatém, stříbrném nebo bronzovém pásmu. Vyslechli jsme si mnoho pěkných lidových písniček v sólovém zpěvu i dvojhlasu. V každé kategorii byl navíc vyhlášen absolutní vítěz, který byl odměněn zvláštním diplomem a knihou. V kategorii 1. tříd se nejvíce líbilo vystoupení Terezy Janštové ze ZŠ Krnov – Dvořákova okruhu, v kategorii 2. a 3. tříd Pavla Zajace také ze ZŠ Krnov – Dvořákova okruhu, v kategorii 4. a 5. tříd získala titul Tatiana Hrabcová ze ZŠ Horní Benešov a dvojhlas nejlépe zazpívali Filip Vitásek a Nikola Poláčková z naší školy.

A jak se vedlo našim zpěváčkům?

Ve zlatém pásmu se umístila Nikola Poláčková ze 3. třídy, Filip Mihál ze 3. třídy a Filip Vitásek ze 4. třídy.

Ve stříbrném pásmu se umístili Adriana Prstková z 1. třídy, Eleni Ciosová z 2. třídy, Terezie Papcunová a Nela Přecechtělová z 5. třídy a dvojhlas Karolíny Švanové ze 4. třídy a Nikoly Poláčkové z 3. třídy.

V bronzovém pásmu se umístili Karin Krywdová z 1. třídy, Izabela Kreuzigerová z 2. třídy a Eliška Jurášová ze 4. třídy.

Soutěž plná krásných písniček proběhla v milé slavnostní atmosféře, všem vítězům blahopřejeme, zúčastněným děkujeme a těšíme se na příští jubilejní 25. ročník.

Mgr. Jarmila Gardoňová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *