Věděli jste, že Indie se stala na jaře 2023 nejlidnatější zemí světa? Naši sedmáci to věděli z hodin zeměpisu, kde právě probíráme Asii. Rádi jsme však využili nabídky Mgr. Hany Vitáskové, která v letošním roce Indii navštívila a svou 3týdenní cestu nám 2. 5. 2023 prezentovala poutavou přednáškou v hodinách zeměpisu. Děvčata si mohla vyzkoušet tradiční indické oblečení, podívat se na šperky, ale i přivonět k indickým parfémům a koření. Prohlédli jsme si obrázky, oblečení, bankovky, fotografie a videa z cest po Indii. Nahlédli jsme do indické kuchyně, prohlédli si tance, zvyky, ale i dopravní prostředky a zvířata.

Děkujeme touto cestou paní Vitáskové za krásnou přednášku, kterou žáci přivítali s nadšením.

Mgr. Markéta Barchová, MBA
ředitelka školy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *