Co si pod názvem článku vlastně představit? Jakže se ten les obnovuje? A co s tím máme společného?

Tak, na některé otázky vám zkusíme odpovědět 🙂 Ve čtvrtek 27. 4. 2023, po druhé vyučovací hodině, se 17 členů Asociace středoškolských klubů ČR, vydalo do lokality Sosnová. Zde již na ně čekal revírník a člen Lesní stráže, pan Daniel Weiss, se svým kolegou.

Po krátkém úvodním povídání o obnově lesa, ukázce sazenic stromků a vysvětlení proč, je důležité sázet druhově pestré lesy, se všichni pustili do práce. Žáci se rozdělili do dvojic, vyzvedli si nářadí a zkusili si, jak těžké, je sázet stromečky. První pokusy byly rozpačité. Ono není tak jednoduché v terénu vykopat jamku, a to ještě správné velikosti pro sazenici, dostatečně hlubokou, tak aby v ní stromeček dobře držel. Ale protože byli lesníci trpěliví, ale i důslední, zadařilo se, a po pár stromcích už to dvojicím šlo. Na konci si žáci mohli označit i svůj vysazený stromek. Nu a kolik jich vlastně vysadili? Za 3 hodiny práce zvládli vysadit rovných 750 stromečků!!!

Kromě práce si za odměnu opekli i špekáček. Na samém konci pěkného a užitečného dne paní Ing. Miroslava Zlámalová dovezla každému účastníkovi i Pamětní list Den za obnovu lesa.

V 15 hod pro nás přijel opět autobus, a tak již nezbývalo než se rozloučit, poděkovat a s dobrým pocitem, že jsme i my malinko přispěli k obnově lesa, se vydat domů. Pravdou je, že většina účastníků byla řádně znavená, ale to k sázení stromů patří 🙂

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí ASK Břidličná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *