V pondělí 5. 12. 2022 se uskutečnil již 13. ročník soutěžní Ekokonference. Pravidelně ji pro žáky 8. – 9. tříd ZŠ a víceletých gymnázií pořádá Gymnázium Olgy Havlové Ostrava. Letošního ročník byl zaměřený na badatelské aktivity v oblasti životního prostředí. Žáci měli za úkol zpracovat v týmu badatelskou práci na dané téma a prezentovat ji před odbornou porotou i svými vrstevníky. Letos se účastnilo 15 badatelských týmů, ze 13 ZŠ a gymnázií Moravskoslezského kraje. Samozřejmě nechyběla ani práce žáků z našeho přírodovědného kroužku SK ASK ČR Břidličná. Konkrétně družstvo ve složení Václav Repáň, Martin Volek a Jan Loukota, kteří obhajovali svou práci s názvem Změny vybraných parametrů v podélném profilu potoku Polička.

Prezentaci práce i odpovědi na všetečné otázky poroty, zvládli hoši na jedničkuJ Proto se porota ve složení: za odbor životního prostředí a zemědělství Moravskoslezského kraje paní Ing. Michaela Bendová Ph.D., za Ostravské muzeum paní Mgr. Hana Kolblová a za Zoo Ostrava paní Mgr. Dana Škorňáková a paní Mgr. Veronika Máchová shodla, na nejlepším obsahu i prezentaci jejich práce. Plným právem, tak naši hoši obsadili 1. místo!!!

Krásný výsledek, viďte J, GRATULUJEME a přejeme hodně dalších úspěchů v přírodovědných aktivitách!!!

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *