V úterý 7. června proběhlo v Městské knihovně v Břidličné Pasování prvňáčků na čtenáře.

Pasování se zúčastnilo 34 prvňáčků z 1. A a 1. B spolu se svými třídními učitelkami a asistentkami pedagoga.

Paní knihovnice si s paní místostarostkou pro děti připravily krásný ceremoniál: každý prvňáček přečetl v křesle krátký úryvek z nové knížky, kterou potom také všichni čtenáři dostali jako dárek. Následovalo složení slibu a „rytířské“ pasování růží na čtenáře.

Děti obdržely Pasovací dekret, záložku, průkazku do knihovny, sladkost a knihu spisovatelky Kláry Smolíkové s fotografiemi Petra Václavka s názvem Dubánek a tajný vzkaz. Všichni pasovaní čtenáři mají jeden rok registraci v městské knihovně zdarma.

Dětem se v knihovně moc líbí a chodí tam rády. Tak snad jim láska ke knihám vydrží 🙂

H. Tichá
J. Gardoňová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.