Ve středu 15. 6. do naší školy zavítala mobilní laboratoř EDUbus. Tuto laboratoř pro školy Rýmařova a okolí zajistila MAS Rýmařovsko. Cílem této laboratoře je podnítit chuť objevovat a zkoušet nové věci.

Do EDUbusu se podívali žáci šestého a sedmého ročníku. Pro šesťáky byl připraven program „Vypusťte elektrony“, pro sedmáky „Tlak“. Šesťáci se seznámili se stavebnicí BOFFIN, zkusili si sestavit jednoduché elektrické obvody, zjišťovali vodivost některých látek a změřili pomocí ampérmetru elektrický proud u žárovky a LED diody. Sedmáci si zopakovali pojmy atmosférický tlak, přetlak, podtlak, viděli pokusy s olejovou vývěvou a s měřícím systémem PASCO si sami změřili tlak vzduchu v různých výškách. Setkání bylo zakončeno pokusem se suchým ledem. Navíc si všichni žáci vyzkoušeli při práci s měřidly i propojení s tablety. Oba výukové programy vhodně doplňovaly výuku fyziky a snad se podařilo ji trochu ozvláštnit a žákům přiblížit.

Poděkování patří panu lektorovi a jeho asistentce za jejich úžasnou přípravu a práci s dětmi. Rovněž děkujeme MAS Rýmařovsko za možnost zprostředkování této akce.

Mgr. Pavla Kupková

Mgr. Pavla Kupková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *