Ve čtvrtek 2. 6. se třídy 2. A a 2. B vypravily do Lomnice. Žáci nejprve navštívili místní muzeum, kde si prohlédli výstavu nazvanou „Život na vsi“. Viděli spoustu nářadí, nádobí, strojů, starou školu, staré lyže a sáně, selské bydlení a spoustu jiných předmětů z historie vesnice.

Pak jsme se přesunuli na farmu, kde na nás čekal pan Juráň s manželkou, aby nám ukázal zvířata na farmě. Děti si prohlédly krávy, telata, býka, kuřata, koně, poníky, osla, kozy, ovce a včely. Dokonce viděli na stromě včelí roj. Tak mohli na vlastní oči vidět všechno, o čem jsme se učili v prvouce na téma hospodářská zvířata.

Za krásně prožité dopoledne mockrát děkujeme panu Juráňovi, který pro děti nachystal nejen svačinku, ale pro každého také skleničku medu. Také trpělivě odpovídal dětem na jejich všetečné otázky. A hlavně si na nás udělal čas. Ani se nám nechtělo odjíždět.

Za 2. A a 2. B Mgr. Dana Dostálová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.