Na začátku prosince se žáci 7. – 9. tříd zapojili do školního kola Zeměpisné olympiády 2021. Samozřejmě žáci sedmých tříd do kategorie B a žáci vyšších ročníků do kategorie C. Letošní ročník je jiný hned v několika bodech. Školní kolo bylo zadáno centrálně, tedy Geografickou sekcí Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Druhá změna letošního roku je, že okresní kolo proběhne v únoru, online. Tak, jak jsme zvyklí, bude trvat tři hodiny, jelikož je rozděleno na tři části – test, práce s atlasem a praktické práce s mapou. Výhodou je, že do okresního kola postoupí v každé kategorii 3 soutěžící 🙂 Nu a jak školní klání dopadlo?

kategorie B – žáci 7. tříd – max. počet bodů je 50

kategorie C – žáci 8. a 9. tříd – max. počet bodů je 50

Všem soutěžícím děkujeme za zapojení a snahu test napsat co nejlépe. Nejlepším gratulujeme a držíme palce v dalších kolech.

Mgr. Miroslav Šimůnek, Mgr. Květa Děrdová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *