V pátek 8. 10. 2021 se uskutečnilo školní kolo celorepublikové soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Soutěž je určená především žákům 9. tříd, a je čtyřkolová. Do našeho školního kola se zapojilo 21 deváťáků. Čekal na ně test, ve kterém si zopakovali znalosti z loňského roku, ale i ty, které získali až nyní. Otázky byly zaměřené nejen na názvosloví a směsi, ale i na chemické výpočty. Maximální počet bodů, které mohli žáci v tomto kole získat, bylo 50 bodů. Aby se stali úspěšnými řešiteli, potřebovali získat alespoň 35 bodů. Tuto hranici se podařilo překročit 6 žákům, ale ani ostatní si nevedli vůbec špatně. A tak nás všichni moc potěšili a rozhodně si zaslouží pochvalu.

Postupujícím do dalšího kola přeji pevné nervy při přípravě a hodně štěstí při soutěži!!!

Mgr. Květa Děrdová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *