Ve středu 15. září žáci 2.A hned ráno zamířili ke knihovně. A co je zde čekalo?

Příjemné prostředí a milé přivítání od paní knihovnice Mirky Kozubové a od místostarostky paní Jany Kladníčkové.

Důvodem setkání bylo „Pasování žáků na čtenáře“. Tuto akci většinou absolvují prvňáci na konci 1. třídy. Ale my jsme museli čekat až do září. O to víc jsme se všichni těšili.

Děti dostaly spoustu drobných dárků, ale hlavně krásnou knížku o dvojčatech. Z této knihy musel každý přečíst krátký úsek, aby dokázal, že už umí číst, a že mu titul „čtenář“ právem náleží. Někdo byl velmi přesvědčivý a někdo trochu méně. Ale za to mohla hlavně nervozita a tréma.

Potom dětem paní knihovnice vysvětlila, jak to chodí v knihovně, kdy je knihovna otevřená a jak se půjčují knihy. Následně dostaly děti prostor k tomu, aby si prohlédly knížky a vybraly si tu nejzajímavější, kterou si rovnou vypůjčily.

Akce se moc povedla a hned jsme si také domluvili další návštěvu, na kterou se moc těšíme.

Mgr. Dana Dostálová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *