S mírným zpožděním, s ohledem na okolnosti v minulém roce, proběhlo ve středu 16.9. pasování minuloročních prvňáčků na čtenáře v městské knihovně. Děti byly mírně napnuté a nervózní, i když si připravily pro paní knihovnici svou oblíbenou knihu. Přišla se na nás podívat i paní místostarostka J. Kladníčková, aby se přesvědčila, jak jsme se v minulém roce naučili číst a po zkoušce děti pasovala. Dopadlo to dobře.

Všechny děti zvládly zkoušku krásně, někteří musí ještě dotrénovat, ale…. jsou to drobnosti. Za odměnu dostaly děti knihu, krásnou záložku a přihlášku do knihovny, kde si mohou půjčovat a vybírat ze spousty krásných knížek.

Toho jsme hned využili a rozprchli se po knihovně a vybírali, listovali, obdivovali…… Byl hezký pohled, na to, jak vznikaly čtenářské koutky. Někteří měli problém si knihu vybrat. Doufám jen, že jim ta chuť ke čtení vydrží co nejdéle.

Děkujeme paní Kozubové za krásné slavnostní přijetí.

Mgr. Renata Zapletálková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *