V úterý 7. 9. 2021 se ve 14 hodin sešla skupina mladých chovatelů před MěÚ Břidličná. Lehká nervozita byla u některých znát, a to i přes doprovod několika rodičů i prarodičů. Ptáte se proč? Právě toto odpoledne si na naše nejlepší mladé chovatele udělal čas pan starosta Miroslav Kladníček. Chtěl jim totiž osobně poděkovat za reprezentaci školy i samotného města Břidličná na republikovém kole 53. ročníku soutěže Mladých chovatelů 2021.

Ano, všichni přítomní ml. chovatelé, konkrétně Natálie Pinďáková, Viktorie Miková, Isabell Olejárová, Ema Bajgrová, Jakub Hošek, Tomáš Kůdela, Jan Loukota, Martin Volek a Jiří Šiška, byli totiž účastníky soutěže, která se uskutečnila v srpnu v Olomouci. A nejen to, vybojovali si navíc i místo „na bedně“, tedy obsadili 1. – 3. místo. Proto se na slavnostním odpoledni právem sešli a vyslechli si od pana starosty Miroslava Kladníčka a jeho paní slova chvály. Pogratulovat jim přijel i zástupce okresní organizace Českého svazu chovatelů Bruntál, pan Miroslav Kyška, a pan ředitel ZŠ Břidličná, kam všichni žáci chodí, Mgr. Miroslav Šimůnek.

Pan starosta jim navíc předal dárek v podobě hodnotné knihy, samozřejmě každému v jeho chovatelské odbornosti, i nádherný zvoneček pro štěstí. Nechybělo ani následné slavnostní posezení s povídáním.

Naši ml. chovatelé si jsou vědomi velké podpory ze strany rodičů i města Břidličná, a tak i oni využili slavnostní příležitosti, aby všem poděkovali.

Prostě, bylo to opravdu příjemné odpoledne a moc si přejeme, aby se stalo „zářijovou tradicí“. Bylo by to opravdu super!  Naši žáci proto udělají v kroužku maximum. Tak nám držte palce, ať se na soutěžích daří!!!

Mgr. Květa Děrdová vedoucí kroužku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *