Naši mladí chovatelé v sobotu 31. 7. 2021 úspěšně prezentovali své znalosti i svěřence, na „Výstavě drobného zvířectva“, kam byli pozváni. Výstavu pořádal Český svaz chovatelů, konkrétně ZO ČSCH Slezské Rudoltice.

Žáci si svou prezentaci rozdělili na dvě skupiny. První se věnovala savcům, zde si vzali na ukázku konkrétně pískomila mongolského, křečka džungarského, morčata, ale i zakrslé králíčky. Druhá skupina se věnovala teraristice. Zde samozřejmě nechyběla naše agama, želvičky, švábi, mnohonožky, užovka červená, sklípkan, nebo pakobylky indické. Nu, a letos se zájemci mohli podívat i na korelu, kterou dovezli manželé Loukotovi.

Mladí chovatelé, konkrétně Jan Loukota, Miroslav Loukota, Tomáš Kůdela, Isabell Olejárová, Martin Volek a Petra Volková trpělivě odpovídali na všetečné otázky návštěvníků, vytahovali své svěřence k pomazlení a rovněž zájemcům předvedli krmení agamy. Vzhledem k tomu, že se naši chovatelé na výstavě potkali i s teraristou Tomášem Báčou, kterého již znají z různých besed, aktivně se zapojili i do prezentace jeho svěřenců.

Po skončení pětihodinové prezentace, byli naši mladí chovatelé, nejen pochváleni od přítomných pořadatelů, ale rovněž požádáni zástupci OO ČSCH Bruntál, o prezentaci na výstavě ve Vrbně pod Pradědem. Ta se uskuteční 12. záři a samozřejmě i na výstavě v Břidličné, konkrétně v neděli 5. 9. 2021. A aby toho nebylo málo, v sobotu 4. 9. 2021 můžete naše malé chovatele potkat i na akci, kterou pořádá OMS Bruntál. I zde budou předvádět své svěřence.

Všem účastníkům děkujeme za skvělou reprezentaci nejen samotného chovatelského kroužku, ZO ČSCH Břidličná, ale i ZŠ Břidličná, kterou všichni navštěvují. Rovněž tak, za stálou podporu a pomoc, děkujeme rodičům našich malých chovatelů.

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *