Letošní školní výlety by se daly nazvat akcí kulový blesk. Běžně se školní výlet začíná plánovat již po Vánocích, vybírají se místa, objednává doprava, piluje se program. Díky koronaviru jsme na to všechno měli letos sotva pár dnů, některé třídy proto raději zvolily výlet pěšky do okolí.

Deváťáci si však nechtěli nechat ujít poslední šanci zažít spolu něco zvláštního, možná i adrenalinového. O termínu rozhodl náš tradiční dopravce pan Ing. Petrik, který měl malý autobus volný pouze 22.6. Následovala diskuse o místě. Ve hře byly zoologické v Ostravě, Zlíně i Olomouci, také strašidelný dům v Olomouci či kino. Nakonec však zvítězila sportovně naučná varianta v podobě návštěvy resortu Dolní Morava.

Ráno nevypadalo příliš nadějně, v noci strašily bouřky a po nástupu do autobusu se rozpršely kapky deště nejen na skla oken, ale i větracími okénky přímo na žáky. Nervozita byla vidět na všech tvářích. Avšak jen jsme překročili hranici kraje a projeli kolem Skřítku, déšť zmizel a na nás se usmály první sluneční paprsky.

Po dojezdu do resortu jsme si vyšlapali asi 1 km do kopce, kde se před námi otevřela pohádková scenerie. Kopec s lanovkou se ztrácel v chomáčcích mlhy, kdesi tam nahoře jsme tušili náš kýžený cíl cesty – Stezku v oblacích. Následovalo společné foto a hurá na lanovku. Nikdo se nemusel bát, zaměstnanci všem pomohli a zopakovali, jak se bezpečně chovat.

Po vystoupení z lanovky jsme se po dřevěné lávce přesunuli na Stezku v oblacích. Mezitím se zcela vyjasnilo, takže nás ohromil překrásný výhled po okolních lesích a horách. Čím výše jsme se dostávali, tím chladněji bylo a více foukalo. Úplně nahoře si žáci mohli projít zkouškou odvahy – v podlaze je ve tvaru kapky natažena jen síť, kterou je vidět několik desítek metrů dolů. Nutno podotknout, že zatímco někteří si na síť sedli a posvačili, jiní se k ní nedokázali ani přiblížit. Cestu dolů si odvážlivci zkrátili pavoučím tunelem.

Následovala adrenalinová cesta v podobě bobové dráhy. Ta se všem líbila tak, že po skončení oznámili žáci paní učitelce, že chtějí jet znovu. Zakoupili si tedy již soukromě nový lístek, vyjeli lanovkou nahoru a jízdu na bobech si patřičně užili.

Nakonec jsme si dali rozchod, který žáci využili k prozkoumání dalších zábavných a sportovních aktivit v resortu. Shodli se, že je zde mnoho vyžití pro mladší i starší děti (lanové centrum, Mamutíkův zábavný svět, …) a že se sem rádi podívají znovu. Výlet se jim líbil a vypadali velmi spokojeně.

Cesta domů v poklidu uplynula, bylo vidět, že den plný akce v přírodě unavil i ty nejvytrvalejší.

Mgr. Bc. Marcela Kůdelová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.