Vážení rodiče, prarodiče, milí žáci a přátelé školy,

dovolte mi touto cestou ohlédnout se za minulým školním rokem. Nedávno tu bylo 1. září a už máme 30. června! Deset školních měsíců uběhlo jako voda, a tak se sluší trochu rekapitulace.

Stejně jako loňský školní rok i ten letošní nebyl standardní. Kromě prezenční výuky jsme velkou část roku absolvovali distančně, popř. se střídavou výukou. Žáci, učitelé, Vy rodiče, prostě všichni jsme se nějakým způsobem museli přizpůsobit. Zajistili jste IT techniku, přístup k internetu, připravili jste pro děti zázemí, kde by nebyly rušeny, neboť v mnoha rodinách se nejedná o jedno dítě, ale o dva i více sourozenců. A to opravdu není jednoduché.

My, učitelé, jsme se také mnoho nového naučili. Během distanční výuky jsme se zdokonalovali v používání IT techniky, hledali jsme různé metody, pomůcky, aktivity, kterými bychom výuku nějakým způsobem ozvláštnili, zatraktivnili. Udržet pozornost u počítače několik hodin opravdu není jednoduché. Možná se nám to dařilo, možná někdy méně a možná také, že se nám to u některých žáků nepodařilo vůbec. Mohu Vás ale ubezpečit, že tím, že jsme odučili hodinu přes počítač, to nekončilo a pak teprve přišla ta práce, kdy jsme si připravovali vlastní materiály, promýšleli další hodiny a postupy, jak dál. Někteří učitelé touto formou připravovali své žáky i na soutěže, vedli přípravu na přijímací zkoušky či doučování.

Na žáky během letošního školního roku byly rovněž kladeny velké nároky, museli se vyrovnat s různými formami výuky a ne všem distanční výuka vyhovovala. Ale určitě se učili zodpovědnosti za svou práci, samostatnosti, učili se pracovat s časem a rozvržením dne, kdy se budou věnovat škole a kdy zábavě. A čím menší dítě, tím větší potřebovalo Vaši podporu. Takže i Vaše role rodiče byla v této době velmi důležitá a nezastupitelná.

Vážení rodiče, děkujeme Vám za pomoc při zvládání distanční výuky, za zajištění materiálních podmínek pro zvládnutí distanční výuky a za spolupráci s námi učiteli. Přejeme Vám všem krásné léto a krásnou dovolenou! Vašim dětem, našim žákům, ještě jednou přejeme krásné zasloužené prázdniny, ať načerpají plno sil do dalšího školního roku, ať najdou třeba na táborech nové kamarády…

Mějte se všichni krásně a ještě jednou VELKÉ DÍKY,

za celý pedagogický sbor ZŠ Břidličná
Mgr. Pavla Kupková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.