Ve čtvrtek 20. 5. 2021, se uskutečnilo regionální kolo, již 11. ročníku evropské soutěže Mladí lidé v evropských lesích – YPEF. Letos se opět konalo distančně, ale to už naše žáky nepřekvapí a hlavně neodradí.

Toto soutěžní kolo, bylo určeno nejlepším tříčlenným družstvům z Olomouckého a Moravskoslezského kraje. V kategorii mladší žáci se do něj probojovalo celkem 10 družstev, společně z gymnázií a ZŠ.

Proto, zde již tradičně, nemohla chybět ani skupina ze ZŠ Břidličná. Tentokrát nás premiérově zastupovala děvčata z 8.A. Konkrétně Hana Winklerová, Hana Koniarzová a Natálie Piňdáková.

Soutěž byla rozdělena na dvě části. V té první, členové týmů zpracovávali vědomostní test z lesnictví a ochrany lesa. Na jeho vypracování měli 15 minut. To není mnoho na 20 otázek, viďte. Druhá část, byla zaměřená na poznávání přírodnin, ale i lesnických pomůcek. Na soutěžící opět čekalo 20 objektů. Na jejich určení, měli soutěžící, rovněž pouhých 15minut.

Nu, a jak vlastně děvčata dopadla?

Parádně,  obsadila krásné 3. místo!!! Za svůj výkon si zaslouží velkou pochvalu!

Mgr. Květa Děrdová
koordinátor EVVO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *