Ve středu 17. 2. 2021 se uskutečnilo okresní kolo Zeměpisné olympiády. Ano, tak jako letošní školní rok všechny olympiády i tato proběhla on line.

Soutěžící absolvovali tři samostatné soutěžní celky. Tedy test zeměpisných znalostí, práci s atlasem a praktickou část – práce s turistickou mapou a zeměpisné výpočty. Celkem olympiáda trvala necelé tři hodiny.

Soutěžilo se ve třech kategoriích – A, která je určená žákům 6. tříd a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií, kategorie B, je určena žákům 7. tříd a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií a v neposlední řadě kategorie C, určená žákům 8. a 9. tříd ZŠ i gymnázií.

Do okresního kola se zapojili i žáci ZŠ Břidličná. Konkrétně v kategorii A, to byl Martin Volek, Jan Loukota a Tomáš Praslička. V kategorii B, to byla děvčata Michaela Urbanová, Markéta Zhánělová a Klára Hricová. V nejstarší kategorii nás zastupoval Martin Zaoral, Adam Zůbek a Jakub Hošek.

Všem soutěžícím patří poděkování za práci při hodinách společných příprav, ale i samostatné práce nad rámec běžné výuky. Nikdo z nich se neztratil.

Ale postoupil někdo do krajského kola? Obsadil tedy 1. – 3.místo v okrese? Ano, je to nádhera, do krajského kola, které se uskuteční 17. 3. 2021, postoupil ze 3. místa Tomáš Praslička v kategorii A. A ještě jeden obrovský úspěch, v kategorii B, se umístila Markéta Zhánělová dokonce na 1. místě.

Nádherný výsledek! Moc gratulujeme a přejeme hodně elánu a úspěchů v dalším kole Zeměpisné olympiády.

Mgr. Květa Děrdová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *