Školní kolo proběhlo 17. prosince 2020. Na vyplnění testu, který měl 30 otázek, měli soutěžící 20 minut. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích. Kategorie A zahrnovala žáky základních škol a víceletých gymnázií, do kategorie B patřili studenti středních škol. V kategorii A byl průměrný výsledek 25 bodů. Maximální počet získaných bodů byl 57. Jen jedenáct žáků z celé ČR získalo více než 50 bodů.

Do letošního ročníku se i v této nelehké době zapojilo 8 žáků naší školy. Všichni jsou členy přírodovědného kroužku SK ASK ČR Břidličná. Poctivě se připravovali a i v době distanční výuky se scházeli na Teamsech, každou sobotu. Jejich úsilí bylo korunováno úspěchem. Všichni naši soutěžící totiž postoupili do okresního kola, které se uskuteční ve středu 13. 1. 2021. Držíme moc palce!!!

Konkrétně se jedná o žáky z 6. tříd: Mateo Cios, Jan Loukota, Martin Volek a Václav Repáň, pro které je boj mezi deváťáky zvlášť náročný. Soutěžní skupinu samozřejmě doplnili naši borci z 9. A: Petr Oliš, Miroslav Loukota, Jan Repáň a Kateřina Bartozelová.

Jen pro informaci:

  • 1. Petr Oliš – 48 bodů
  • 2. Miroslav Loukota – 47 bodů
  • 3. Kateřina Bartozelová – 38 bodů
  • 4. Mateo Cios – 37 bodů

Květa Děrdová
vedoucí kroužku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *