Celý advent byl zpestřován i v naší třídě. Adventní kalendář na dveřích nám každý den odpočítával dny, které zbývají do Vánoc. Také jsme si vyrobili adventní věnec na dveře.

No a další událost, která na sebe nenechala dlouho čekat, byl Mikuláš, čert a anděl. Letos sice tyto bytosti nemohly navštívit naši třídu, ale my jsme se na ně přesto připravili. Vyrobili jsme si mikulášské lucerničky, skládaného čerta na sladkosti a také jsme si vyrobili vytrhávaného čerta.

Potom jsme napsali Ježíškovi, a protože to ještě úplně neumíme, tak jsme spíše malovali. Celý předvánoční týden jsme si zdobili každý svůj stromeček. Za splněné úkoly matematické nebo z českého jazyka, ze skládání a psaní děti dostávaly ozdůbky, které si nalepovaly na stromeček. Nejlepší řešitelé byli ohodnoceni krásným perníčkem. Pracovali jsme také ve skupinkách, kde jsme se učili pomáhat si, spolupracovat a táhnout za jeden provaz. Moc nás to bavilo.

Nezapomněli jsme ani na zvířátka, kterým jsme s prskavkami zazpívali u krmelce koledy a přinesli jsme jim také nějaké dobroty.

Po návratu do třídy jsme si poseděli u čaje a cukroví, rozkrojili jsme si jablíčko a čekali jsme, až přijde Ježíšek. I do 1. A přišel sice jen „školní Ježíšek“, ale přinesl dětem Slabikář, do kterého se hned všichni začetli a objevovali další a další písmenka, která na nás v novém roce čekají.

Třídní učitelka
Mgr. Dana Dostálová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *