Jedná se o největší venkovní populárně naučnou akci v ČR. Jde o společný projekt vysokých škol a volnočasových institucí, a to již od roku 2011. Hlavními pořadateli jsou Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy, České vysoké učení technické v Praze, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a Česká společnost pro biochemii a molekulární biologii, z.s.

Letošní ročník, byl vzhledem k epidemiologické situaci přenesen do online prostředí.

Účastníci mohli na více než 70 video expozicích zhlédnout různé příspěvky, zaměřené na hlavní téma „Inovace pro budoucnost“. Návštěvníci se ve video expozicích dozvěděli například, jak se testuje koronavirus, co má společného člověk a zvíře, co je to mikrobiom, jak se chovají rostliny při změnách klimatu, ale i to, jak malovat světlem, nebo že i klíšťata mohou být užitečná.

Když virtuální návštěvníci projdou expozice a zodpoví otázky, které pro ně pořadatelé Festivalu vědy připravili, mohou se zapojit do soutěže „Chytrá hlava“. Nejen že ti úspěšní získají diplom, ale mohou se zapojit i do losování o zajímavé ceny.

Nu, a protože máme v ZŠ Břidličná spoustu šikovných žáků, zapojili se někteří, ve svém volném čase, do soutěžení. A tak máme 15 oficiálně potvrzených „Chytrých hlav“.

Úspěšným řešitelům gratulujeme a držíme palce do dalších aktivit.

Mgr. Květa Děrdová
EVVO koordinátor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *