Plavecké závody

V pátek 18. září se podařilo zrealizovat první část plaveckých závodů, které měly již tradičně proběhnout v červnu na konci školního roku. Z důvodů infekčních opatření byly termíny tak říkajíc ,,ve hvězdách“, ale konečně se dobrá věc podařila!
Jako první nastoupili žáci druhého stupně, a to šesté a sedmá třída. Tito borci plavali 25 metrů co nejrychleji volným stylem, chlapci zvlášť, dívky taktéž, aby bylo vše vyrovnané. Poté následoval destičkový závod, kopání nohama s drženou destičkou v obou rukách. Tady se mohli ukázat i ti, kterým plavání moc nejde, a také že mnozí opravdu překvapili. Po tomto klání přišel čas na různé zábavné disciplíny. Největším oříškem bylo vylovit plastové lehátko ze dna bazénu ve skupinkách, šlo o týmovou koordinaci a spolupráci.
Šesťáky a sedmáky vystřídali osmáci a deváťáci. Ti však plavali 50 metrů, vše ostatní bylo ve stejné režii. Ti, kteří si přišli závodění a vodu užít, byli bohatě odměněni. Bylo rozdáno 15 sad poctivých kovových medailí a všichni dostali něco dobrého na zub.
V pátek 25. září, pokud nenastane změna, by si měli přijít zazávodit všichni z prvního stupně včetně našich nových prvňáčků. Věřím, že se mají na co těšit.


Za základní školu a plavecký oddíl, Miroslav Hanuš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *