V neděli 6. 9. 2020 se uskutečnil v chovatelském areálu Na Poličce, v Břidličné, již třetí ročník soutěže mladých chovatelů. Tuto soutěž tradičně uspořádala Okresní organizace Českého svazu chovatelů Bruntál ve spolupráci se Základní organizací Českého svazu chovatelů Břidličná.

Mladí chovatelé v letošním roce soutěžili v osmi odbornostech. Konkrétně v odbornosti holubi, drůbež, králíci, okrasné ptactvo, hlodavci a nově i v odbornosti akvaristika, teraristika a kočky. Na všechny soutěžící čekal písemný test znalostí a rovněž i poznávačka. Co bylo náročnější? Na to by lépe odpovědělo 35 soutěžících. Samozřejmě nechyběli zde, ani žáci chovatelského kroužku z Břidličné. Ti, kromě soutěžení předvedli přítomným i vybrané svěřence z kroužku. V rámci doprovodného programu, měli soutěžící a návštěvníci, možnost poslechnout si přednášku z oboru teraristika a chov králíků.

K úspěšnému průběhu celé soutěže přispěli bezesporu i všichni sponzoři, kteří neváhali podpořit organizátory, ale především mladé soutěžící. Jednalo se konkrétně o společnost Dajana PET, Zvěrokruh a Sera. Patří jim proto velké poděkování!

Vraťme se ale k samotné soutěži. Naši soutěžící bojovali hned v šesti odbornostech. Konkrétně: Natálie Stárková a Jiří Semančík soutěžili v odbornosti – KRÁLÍCI. Jirka získal první místo. V kategorii EXOTI hájil naše barvy, opět velmi úspěšně Petr Oliš. Obsadil totiž 2. místo a ještě zvládl soutěžit i v teraristice. V TERARISTICE o 2. místo zabodoval Miroslav Loukota a 3. Místo získala Kateřina Bartozelová. V kategorii KOČKY se na 1. místě umístil Tomáš Kůdela, který prokázal své znalosti získáním 28 bodů z možných 35. Nu, a jak dopadli naši AKVARISTI? Na 2. místě se umístil Adam Zůbek, 3. místo po rozstřelových otázkách uhájil Jan Loukota a odsunul tak Hanku Winklerovou na 4. pozici. Nejvíce našich žáků soutěžilo již tradičně v odbornosti HLODAVCI. Jednalo se o Viktorii Mikovou, Emu Bajgrovou, Davida Vlčka, Kateřinu Bartozelovou, Michaelu Bartozelovou, Barborku Matějíčkovou a Hanu Koniarzovou. Na „bedně“ a to na 1. místě skončila Hana Koniarzová, 2. místo vybojovala Viktorie Miková a na 3. místě, díky lepší poznávačce skončila Ema Bajgrová.

Všem soutěžícím gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *