Zveme vás na 24. ročník Mezinárodní noci pro netopýry, která se koná tradičně na přelomu srpna a září na řadě míst po celém světě. Přijďte se seznámit se zajímavým životem těchto tajuplných nočních savců! Akce je určena široké veřejnosti, dětem i dospělým. V následujícím seznamu naleznete přehled všech 43 akcí pořádaných v roce 2020 v jednotlivých krajích ČR v období od 14. srpna do 29. září. A na co se můžete těšit? Čekají vás přednášky o životě netopýrů a jejich ochraně, promítání prezentací a filmů, ukázky odchytu netopýrů do sítí, sledování netopýrů pomocí ultrazvukových detektorů ukázky ochočených hendikepovaných netopýrů, ale i soutěže a hry pro děti. Připraveny jsou také prohlídky jeskyní či noční vycházky do přírody. Nezapomeňte si s sebou vzít baterku a oblečení i obuv do terénu! Mezinárodní noc pro netopýry (International Bat Night) se koná pod záštitou Dohody o ochraně populací evropských netopýrů (EUROBATS). Organizace akcí v ČR probíhá ve spolupráci s AOPK ČR, Správou jeskyní, správci památek a řadou nevládních organizací. Akce označené hvězdičkou jsou součástí projektu podpořeného SFŽP ČR a MŽP.

Základní škola Břidličná (okr. Bruntál) *

Ve středu 16. září od 19:00 do 21:30 hod.
POZOR – nutná předchozí registrace (na tosenovsky@birdlife.cz, s uvedením počtu účastníků a telefonickým kontaktem).

Program: přednáška s ukázkami handicapovaných netopýrů ze záchranné stanice. Krátká vycházka s ultrazvukovými detektory, kontroly netopýřích budek.

Pořádají: ČESON, Centrum popularizace vědy UP Olomouc, ZŠ Břidličná.

Kontakt: tosenovsky@birdlife.cz, 777771196 (Evžen Tošenovský)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *