Letošní ročník biologické olympiády pro všechny kategorie vyvrcholí jednokolovým on-line testem.

Tak přesně tato informace se k nám dostala na začátku června. Popravdě, čas na přípravu byl hodně krátký, test se konal v neděli 7. 6. 2020, ale jasně jdeme do toho 🙂

Proto se žáci ZŠ Břidličná sešli na mimořádné dopolední schůzce ještě v pátek, 5. 6., aby si připomněli téma letošního ročníku Těžký život ve vodě a vyzkoušeli si přihlášení na on-line test. Paráda, vše se povedlo.

V neděli tak na soutěžící čekal test, který obsahoval 80 otázek. Pro kategorii C, tedy ty starší bylo na jeho vypracování 50minut. Mladší, kategorie D, měli na test 60 minut.

V kategorii C za nás bojovali naši ostřílení biologové Kateřina Bartozelová a Miroslav Loukota. V kategorii D, jsme měli tak trochu nováčky, ale i zde holky bojovaly statečně. Konkrétně se jednalo o Hanu Winklerovou a Nikolu Řepkovou.

Nu, a jak si naši vedli? Jak jinak než výborně J

V kategorii C, se do testu zapojilo 530 soutěžících žáků ze ZŠ a víceletých gymnázií. Kateřina Bartozelová obsadila 3. místo v okrese Bruntál, 22. v Moravskoslezském kraji a v rámci celé ČR byla 197.

Naprosto perfektní výsledek získal Miroslav Loukota, který obsadil 1. místo v okrese Bruntál, 4. v Moravskoslezském kraji a v rámci celé ČR byl 40!!!

V kategorii D soutěžilo celkem 578 žáků ze ZŠ a víceletých gymnázií. A i zde skončila děvčata zhruba v polovině startovního pole.

Všem našim soutěžícím moc gratulujeme a přejeme pohodové léto a hodně úspěchů v dalších přírodovědných soutěžích.

Mgr. Květa Děrdová
ZŠ Břidličná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *