Je název celorepublikové školní soutěže na téma změny klimatu. Soutěž se skládá, ze splnění 4 mísí. Každá část je zaměřena na jiný úkol, který však vede ke společnému cíli, snížení množství CO2. Do jejich plnění se letos poprvé zapojili i žáci ZŠ Břidličná. Konkrétně se jednalo o žáky 9. A a B, kteří se v rámci předmětu EVVO pustili do plnění úkolů. Své práce pak představovali i mladším spolužákům a vytvořili nástěnku CO2 ligy.

Pro všechny byla nejnáročnější 4. mise, kterou již plnili po uzavření škol. Naši to však nevzdali, a tak i poslední část byla splněna. Dostali se do kategorie Paříž+, tedy té nejvyšší, což zvládlo pět škol! To je parádní výsledek. Moc gratulujeme všem deváťákům, kteří to nevzdali a bojovali!

Jak náš tým hodnotila porota?

„Misi jste splnili víc než výborně! Nejen, že jste velmi dobře, poctivě a důkladně splnili všechny úkoly, ale udělali jste i některé další. Vaše iniciativa a tvrdá práce vede k tomu, že se vám daří udržovat oteplení planety dokonce na 1,5 °C! Skutečně výborně a jen tak dál!“

„V prvním úkolu se nám líbí, že jste se nad argumenty zamýšleli všichni a pak jste vybrali top 5, které podle vás mají smysl. Dopis zastupitelstvu je výstižný a snad se i schůzku později podaří domluvit :-)“

„Velmi se nám taky líbí, že jako škola máte široký záběr. Že děláte pro životní prostředí v obci a v okolí spoustu práce (budky, zastávky, roznášení letáčků o třídění baterek, apod.) – to je úžasné! Díky za vaši celoroční práci! :-)“

Nyní budou zástupci z týmu deváťáků pozváni za odměnu na slavnostní konferenci.

Mgr. Květa Děrdová
Koordinátor EVVO

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *