Geologickou olympiádu tradičně vyhlašuje Masarykova univerzita v Brně, spolupořadateli jsou Česká geologická služba a Univerzita Karlova v Praze. Krajské kolo proběhlo, vzhledem ke koronavirové epidemii v náhradním termínu. Ten byl zvolen na 15. dubna 2020, v čase mezi 10–11 hod. distančním způsobem z domovů soutěžících. Jednalo se o elektronický test.

Ten obsahoval 20 otázek různých typů a oblastí geologie – mineralogie, petrologie, paleontologie, historické geologie, ložiskové geologie a regionální geologie. Některé otázky byly složené a vyžadovaly až 8 odpovědí. Naši mladí geologové soutěžili v kategorii A, která je určena základním školám a víceletým gymnáziím. Konkrétně za naši školu bojovali: Tereza Krejčová, Petr Oliš, Jan Repáň a Miroslav Loukota.

A jak dopadli zástupci ZŠ Břidličná?

Krajského kola se zúčastnilo 15 soutěžících ze ZŠ a gymnázií. Nutno říct, že nikdo z našich se neztratil a všichni si zaslouží pochvalu.

Velkou radost nám všem udělal především Petr Oliš, který vybojoval 2. místo a tak mu jen o kousíček utekl postup do republikového kola. Nádherný výsledek! Rovněž Tereza Krejčová výrazně zasáhla do umístění na předních místech. Obsadila pěkné 5. místo. Gratulujeme!!!

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *