Školy jsou uzavřené, v zemi platí nouzový stav, ale i v této nelehké situaci zvládli pořadatelé vyhodnotit již 12. ročník korespondenční zeměpisně – ekologické soutěže, nazvané Evropa kolem nás. Cílem soutěže je zábavnou formou přivést děti nejen k týmové práci a k vyhledávání informací ze zeměpisu, ale i k poznávání přírody.

Soutěž je rozdělena podle věku účastníků do dvou kategorií. Kategorie I., je určena soutěžícím ze 4. – 5. tříd. Kategorie II., je pro žáky 6. a 7. tříd.

První kolo soutěže je již tradičně vyhlášeno v prosinci a druhé v únoru. V každém kole plní účastníci řadu vědomostních i dovednostních úkolů.

Záměrem vyhlašovatelů z Asociace středoškolských klubů České republiky z.s. je nenásilnou formou, pomocí křížovek a kvízů, přivést soutěžící, k práci s informacemi a to jak pomocí PC, tak pomocí atlasů a knih. Každé družstvo, které soutěž dokončí, je ohodnoceno diplomem či účastnickým listem a malým dárkem.

V letošním roce se do soutěže zapojilo 75 tříčlenných týmů z 23 základních škol a víceletých gymnázií z Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Úspěšných družstev však letos bylo „jen“ 67, a to z 20 škol.

Konkrétně v kategorii I, soutěž dokončilo rovných 40 družstev, v kategorii II, pak 27 týmů.

Kdo se v 12. ročníku soutěže Evropa kolem nás umístil na prvních 6 místech?

V kategorii I to jsou:

V kategorii II se umístily tyto soutěžní týmy:

Všechna soutěžící družstva si zaslouží velkou gratulaci. Poděkování však patří též všem sponzorům akce, ale především MěÚ Břidličná, který soutěž finančně podporuje již 4. rokem.

Za realizační tým
Mgr. Květa Děrdová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *