Pokud si s touto zkratkou nevíte rady, nic si z toho nedělejte. Ještě nedávno, tedy před několika lety, to nevěděli ani přírodovědci z kroužku SK ASK ČR Břidličná. Ale mezi tím se situace výrazně změnila. Proto můžeme rozlousknout i tuto záhadu. YPEF , jde totiž o Young People in European Forests. Což je ve volném překladu Mladí lidé v evropských lesích. V ČR se stali jejími organizátory Lesy ČR s.p.. V letošním roce se jedná již o 10. ročník soutěže určené žákům ZŠ a víceletých gymnázií.

Nu, a právě této soutěže se dne 11.2.2020 zúčastnili i „naši“. Uskutečnila se v areálu zámku Janovice. Nebudeme vás již dále napínat a rovnou prozradíme, že ze sedmi zúčastněných družstev jsme si přivezli diplomy za 1. a 2. místo. Jen to třetí nám o kousíček uteklo J. A to bez ohledu na opravdu drsné počasí, ve kterém museli závodní týmy absolvovat část poznávačky.

Vítězné družstvo tak postoupilo do jednoho, z celkem pěti regionálních kol, konaného v Hranicích. Jsou to Petr Oliš, Kateřina Bartozelová a Miroslav Loukota. Gratulujeme!

Pochvalu a poděkování za vzornou reprezentaci naší školy si však zaslouží všichni soutěžící. Jmenovitě Ema Bajgrová, Václav Repáň, Tomáš Kůdela, Hana Winklerová, Tereza Krejčová a Anna Sedláčková.

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *