V letošním školním roce se naši biologové poprvé zúčastnili i Geologické olympiády. Každoročně ji vyhlašuje Masarykova univerzita v Brně, spolupořadateli jsou Česká geologická služba a Univerzita Karlova v Praze. Jedná se o předmětovou soutěž ve znalostech z geologických disciplín. Především z mineralogie, petrografie, paleontologie, historické geologie, ložiskové geologie, hydrogeologie a regionální geologie.

Do školního kola se zapojilo sedm žáků z přírodovědného kroužku 2 SK ASK ČR Břidličná. V úterý 7. 1. 2020, vypracovali online test. Skládal se z 50 otázek a na jeho vypracování měli soutěžící 30minut.

A jak školní kolo dopadlo? V kategorii A, tedy žáci ZŠ a víceletých gymnázií, byl průměrný počet bodů v celé České republice 23,6 bodu.

Nikdo z našich soutěžící nebyl pod průměrem! To je parádní informace, viďte. Naprosto báječné je to, že tři soutěžící byli vysoko nad republikový průměr. Jedná se konkrétně o Petra Oliše, který získal 54 bodů, Miroslava Loukotu s počtem 51 bodů a Kateřinu Bartozelovou se ziskem 49 bodů.

Vzhledem k vysokým počtům bodů postupují do okresního kola, které se uskuteční 29. 1. 2020 všichni naši soutěžící. Přejeme, ať opět zabodují!!!

Všem soutěžícím blahopřejeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *