Slavnostním Tříkrálovým koncertem 4. ledna 2020 byla zakončena velmi náročná řada vystoupení našich dvou dětských pěveckých sborů v různých blízkých i vzdálenějších městech a obcích našeho okresu. Tento koncert v naprosto zaplněném Kostele Tří králů v Břidličné doprovázela Cimbálová muzika Vedrovci z Opavy. Ve spolupráci s pěveckým sborem Bernardini se naše děti předvedly celkem na 11 adventních a vánočních koncertech a vystoupeních. Vše začalo už v polovině listopadu v rýmařovském Kostele sv. Michala, kde se uskutečnil koncert za doprovodu Svatocecilského komorního orchestru z Olomouce pod vedením pana dirigenta Jana Gottwalda. Následovala vystoupení u rozsvěcování vánočních stromů v Břidličné a Rýmařově. Děti nechyběly ani na adventních koncertech v Břidličné, ve Vajglově, Rýmařově, v Razové, v Úvalně a v Lomnici u Rýmařova. Navíc ještě potěšily svými písničkami a básničkami jubilanty města ve společenském domě, také babičky a dědečky v klubu seniorů na jejich vánočním posezení a rovněž rodiny s dětmi na slavnostním vítání nových občánků města. Velké poděkování patří velmi obětavé vedoucí obou dětských sborů paní Bernardině Mereďové za profesionální vedení a přípravu dětí na všechna vystoupení a za prohlubování lásky k hudbě a zpěvu.

Fotogalerie

Mgr. Jarmila Gardoňová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *