V knihovně

Dne 10.12. Jsme se s celou třídou vydali do knihovny. Proč? No, přece na vánoční dílničky. Vyrobili jsme si drobnou ozdůbku a samozřejmě jsme si prohlédli nebo zapůjčili nové knihy.

Advent

Tento rok jsme se v naší třídě rozhodli zpříjemnit si tento kouzelný čas třídním adventním kalendářem, který se skládal z mnoha drobných úkolů i odměn. A vytvořili jsme tak množství dekorací do třídy i na chodbu před třídou. Např. Vločku dobrých skutků, upsali jsme svou duši čertovi, dali jsme si předsevzetí do nového roku, ale také jsme vytvořili pěkné baňky, slepili jsme jednu velkou baňku spojením našich obrázků, “upletli si ponožky na dárky”. 

Vánoční zápolení
3. a 4. A

V rámci vánočního týdne jsme uspořádali pro žáky drobné vánoční souboje. Disciplíny byly hod na koš, hod medicimbalem, skok z místa, sprint, žebřiny. V těchto disciplínách soutěžili pouze vybraní žáci tzn. vždy tři žáci ze 4.A a pět žáků ze 3.A (z důvodu vyrovnání šancí). Většině těchto disciplín vévodili čtvrťáci, nicméně bojovnost se 3.A nedala upřít a věříme, že si něco podobného vyzkoušíme i příští rok. Žáci si ještě zkusili přetahování lanem vždy holky 3.A vs holky 4.A, kluci vs kluci. A nakonec si zahráli vybíjenou, tentokrát již ve smíšených družstvech. Vítězové si odnesli diplom a sladkou odměnu, a všichni účastníci si rozdělili pytlíky bonbónů. 

Vánoční dílničky

I naše třída si uspořádala vánoční dílny a to 19.12. Co jsme letos vyráběli? Malý svícínek, ozdůbku sněhuláčka, a malou baňku na stromeček…

20. prosinec

Tento den byl pro celou školu posledním dnem před Vánoci. Jak vypadal u nás? Otočili jsme poslední okénko adventního kalendáře, povykládali si o zvycích u nás i ve světě. Některé z těch našich si vyzkoušeli – pouštění lodiček, hod papučí, rozkrojení jablka, lití olova (v našem případě vosku). Zahráli jsme si nějaké deskové hry, a pustli se do rozbalování dárečků. Nakonec si společně s celou školou zazpívali u stromečku…

Lucie Hamplová

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *