Jistě mi dáte zapravdu, že v posledních letech se již stává pěknou novodobou tradicí snaha udělat svým spoluobčanům, alespoň jedenkrát do roka, radost. A to zejména dětem či seniorům. Stačí např. připomenout akci Ježíškova vnoučata, ale i celou řadu podobných. Bezesporu mezi ně patří i pravidelné návštěvy žáků ze ZŠ Břidličná, kteří již mnoho let dojíždí za „svými“ babičkami a dědečky do Domova odpočinku ve stáří v Dolní Moravici.

Ale takové setkání, to není jenom tak. Návštěvě, vždy předchází několika týdenní příprava a spousta práce. Přece se na žádnou návštěvu nepřijíždí jen tak, s prázdnýma rukama. To členové SK ASK ČR Břidličná moc dobře vědí nejen od svých rodičů, ale rovněž z výukových hodin. A tak pilně připravují dárky a dokonce i sami pečou cukroví. Opravdu, letos například napekly starší dívky i jablečné záviny. Ostatní zas vyrobili vánoční přáníčka, pro každého obyvatele domova, naplnili skleničky kvalitním včelím medem a především si připravili, pod vedením paní uč. Gyӧrgyové , pěkné kulturní pásmo. V něm měly místo jak klasické koledy, tak i modernější vánoční písničky, ale i básničky a hra na hudební nástroje. Prostě, každý z těch, kdož přijeli, se snažil potěšit přítomné tím nejlepším, co umí.

A tak společně s obyvateli domova prožili dne 17. 12. 2019 velice milé odpoledne plné pohody a chvilek štěstí, to když například všichni společně zpívali známé koledy, nebo si chvíli jen ta povídali.

A jak již tradičně, určitě se sejdou nejen zase za rok, ale naopak již na jaře, v době velikonočních svátků.

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *