Deset škol z Moravskoslezského kraje se sešlo na slavnostním vyhlášení nejaktivnějších škol v kraji. Ocenění proběhlo v úterý 26. 11. 2019 v Ostravě v Zábavním centru Venuše.

Jak uvedla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje paní Jarmila Uvírová „ Jednalo se o ocenění a poděkování žákům a studentům, ale v první řadě nadšeným pedagogům, kteří děti vedou k odpovědnému přístupu k životnímu prostředí“.

Školy zapojené do vzdělávacího programu Recyklohraní, předaly v letošním roce k recyklaci dohromady přes 19 tun drobného vysloužilého elektra. Současně se zapojily i do plnění pěti osvětových úkolů. Zmíněného programu se účastní celkem 3787 mateřských, základních a středních škol, z celé České republiky. V Moravskoslezském kraji jich je 420. A právě z těchto škol, bylo vybráno deset, které byly v roce 2019, prostě „nej“

A naše škola tam byla také!!! Proto se pět zástupců z řad žáků ZŠ Břidličná, vydalo na slavnostní setkání do Ostravy. Nejprve přebrali ocenění v kategorii D, tedy Školy aktivní v osvětě. Diplom a drobné odměny jim předala náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje paní Jarmila Uvírová. Vedle diplomu a dárečků, získaly oceněné školy i body na svá školní konta u Recyklohraní. Za ty, si pak ve speciálním katalogu odměn mohou objednat například knihy, učební či sportovní pomůcky nebo hry.

„Když vidím, jak už malé děti v mateřinkách začínají rozumět tomu, proč je třeba chránit přírodu a třídit odpad, získávám důvěru, že pro nastupující generace bude odpovědnější přístup k životnímu prostředí samozřejmostí,“ řekla ředitelka obecně prospěšné společnosti Recyklohraní Hana Ansorgová.

Na účastníky čekal po slavnostním vyhlášení ještě další zábavný program – ekologický kvíz a následně i společné občerstvení. O průběhu celé akce víc napoví pořízené fotografie.

V této souvislosti je třeba poděkovat organizátorům Recyklohraní, zástupcům společnosti Asekol, představitelům Moravskoslezského kraje a především všem, kteří se na našem dalším úspěchu podíleli z řad žáků i veřejnosti.

Mgr. Květa Děrdová
EVVO koordinátor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *