Stalo se již pravidlem, že v listopadu, se žáci se zájmem o přírodu chystají na soutěž Mladý zoolog. Letos tomu nebylo jinak. Ve dnech 11. – 15. 11. 2019 se v ZOO Ostrava konal již 45. ročník této velmi úspěšné soutěže, které se účastní velký počet žáků z různých škol Moravskoslezského kraje. Letošního ročníku s tématem Dravci, sovy a sokoli, se zúčastnilo 99 základních škol a gymnázií.

Účastníci jsou rozdělení do dvou kategorií: I. kategorie je určená žákům 6. – 7. tříd. Těm starším, tedy žákům z 8. – 9. tříd., je určena II. kategorie.

Samozřejmě, že mezi soutěžícími nemohli chybět ani čtyři družstva žáků ZŠ Břidličná, která se v úterý 12. 11. 2019 vydala do boje.

V první kategorii nás v družstvu Ptáčata reprezentovali žáci z pátých tříd. Konkrétně Ema Bajgrová, Tomáš Praslička, Jan Loukota a Václav Repáň, všichni členové přírodovědného kroužku 1 SK ASK ČR Břidličná. Druhé družstvo v této kategorii, bylo složeno z žáků z 6. A a 7. A. Jednalo se o tým Sokoli ve složení Hana Winklerová, Nikola Řepková, Adam Zůbek, Klára Hricová a Markéta Zhánělová.

V druhé kategorii nás reprezentovali žáci z přírodovědného kroužku 2. Přesněji, tým Ježci, ve složení Kateřina Bartozelová, Jan Repáň, Miroslav Loukota a Petr Oliš. Jako druhý tým se představila Koťátka, ve složení Anna Sedláčková, Tereza Krejčová, Michal Buráň a David Marek.

Nebudeme vás dlouho napínat a rovnou se trochu pochlubíme 🙂 . Určitě je čím! Vědomostního a znalostního klání se v první kategorii zúčastnilo celkem 157 družstev. Naše Ptáčata, tedy žáci z 5. A, B skončila na krásném děleném 23. – 24. místě! Nutno dodat, že byli ze všech soutěžících nejmladší! Ale ani Sokoli se neztratili, naopak, i oni se umístili na předních příčkách. Konkrétně obsadili 26. místo.

Ve II. kategorii, která byla zastoupená hned 195 soutěžícími družstvy, se Ježci umístili na parádním 15. místě! Od postupu do finále je dělilo 1,5 bodu. I Koťátka se prala statečně! Svým výkonem se zařadila do první poloviny soutěžního pole.

Jak vlastně soutěž probíhá? Pro soutěžící družstva jsou připraveny písemné testy s 21 těžkými otázkami. Na jejich zvládnutí je vymezen přesný čas, tedy 25 minut. Na výsledky, je nutné čekat několik dní, a tak si umíte představit, to napětí i následnou radost! Všem našim přírodovědcům gratulujeme a přejeme hodně sil a radosti do dalších soutěží.

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *