Otázka, na kterou hledá odpověď většina našich deváťáků. Jednoznačnou odpověď jim pravděpodobně nikdo nedá, ale usnadnit rozhodování pomáhají aktivity spojené s předmětem volba povolání. V hodinách žáci mimo jiné vyhledávají informace ze všech dostupných zdrojů, mají možnost setkat se přímo v hodinách se zástupci středních škol a dozvědět se podrobné informace o nabízených oborech. Pro rodiče byla připravena schůzka, kde získali potřebné informace spojené s přijímacím řízením a dalšími povinnosti , které vycházející žáky čekají. Pravidelnou akcí je také Veletrh řemesel Artifex v Bruntále, kterou měli žáci možnost navštívit 14.11. Ještě tento měsíc pojedou na Den otevřených dveří do Rýmařova na Gymnázium a střední odbornou školu, kde se seznámí se studijními obory, které tato škola nabízí. Na konci února bude rozhodnuto, žáci odešlou přihlášky a všichni společně budeme nedočkavě čekat na duben, kdy se budou konat přijímací zkoušky. Přejeme hodně štěstí všem budoucím studentům.

Mgr. Klára Ujfaluši

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *