Otázka, na kterou hledá odpověď většina našich deváťáků. Jednoznačnou odpověď jim pravděpodobně nikdo nedá, ale usnadnit rozhodování pomáhají aktivity spojené s předmětem volba povolání. V hodinách žáci mimo jiné vyhledávají informace ze všech dostupných zdrojů, mají možnost setkat se přímo v hodinách se zástupci středních škol a dozvědět se podrobné informace o nabízených oborech. Pro rodiče byla připravena schůzka, kde získali potřebné informace spojené s přijímacím řízením a dalšími povinnosti , které vycházející žáky čekají. Pravidelnou akcí je také Veletrh řemesel Artifex v Bruntále, kterou měli žáci možnost navštívit 14.11. Ještě tento měsíc pojedou na Den otevřených dveří do Rýmařova na Gymnázium a střední odbornou školu, kde se seznámí se studijními obory, které tato škola nabízí. Na konci února bude rozhodnuto, žáci odešlou přihlášky a všichni společně budeme nedočkavě čekat na duben, kdy se budou konat přijímací zkoušky. Přejeme hodně štěstí všem budoucím studentům.

Mgr. Klára Ujfaluši

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *