Podmračený listopadový podvečer se dne 11. listopadu během chvíle změnil na oblohu plnou barevných hvězdiček. Kde že se ten zázrak stal? Nu, přece v Břidličné :-).  Ale to byl vlastně až samotný závěr hezkého odpoledne, plného zábavy a her.

Stalo se totiž již takovým nepsaným „zákonem“, že na přelomu podzimu a zimy, zde Uspávají broučky. A uznáte, že právě k takové akci patří již tradiční lampionový průvod, zakončený již zmiňovaným ohňostrojem.

Ale ještě se na chvíli vrátíme k odpoledni. Ano, mrholilo, bylo chladno, větrno, prostě nevlídno. Přesto se z budovy ZŠ Břidličná, kde se celá odpolední zábava odehrávala, ozýval smích. To se sešlo přes 120 závodících dětí, které za svůj výkon dostaly bonbony a drobný dárek, dle svého výběru. Ale tím to nekončilo, soutěžní lístky byly vloženy do tomboly a před samotným lampionovým průvodem, byly slosovány.

K tomu přičtěte ještě i patřičný doprovod – maminky, babičky, tety, ale zrovna tak i tatínky, dědečky a strýčky. Ti, aby neodešli s prázdnou, 🙂 zase dostali jedno číslo časopisu Zahrádkář. Prostě, kdo měl volnou chvilku, ten se nenechal počasím odradit a přišel. Ve škole bylo prostě plno a veselo.

K zábavnému odpoledni přispěl rovněž hasičský sbor, který zapůjčil na celé odpoledne skákací hrad, dále spolupracující Jestřábí z.s. Václavov, se svými koníky. Především však SK ASK ČR Břidličná, který již 15 let celou tuto akci organizuje.

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí SK Břidličná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *