Středa 23. 10. 2019 se stala pro devět škola z Moravskoslezského kraje velmi významným datem. V sále Krajského úřadu v Ostravě, se totiž v tento den, slavnostně  předalo ocenění, právě těm nejúspěšnějším školám, z celého kraje.

Do 13. ročníku soutěže Ekologická škola, kterou vyhlašuje Moravskoslezský kraj, se za školní rok 2018/2019 přihlásilo celkem 52 škol. Z toho bylo 9 mateřských, 28 základních a 15 středních škol.

Soutěž je rozdělena do tří kategorií, tedy MŠ, ZŠ a SŠ. Ve všech se hodnotí mimořádné aktivity v oblasti environmentálního vzdělávání výchovy a osvěty, a také ekologické aktivity, které přispívají ke vzdělávání pro udržitelný rozvoj.

Rada kraje ocení vždy jednu vítěznou školu v každé kategorii, která získá certifikát Ekologická škola a dárkové poukazy v hodnotě 35 tisíc korun. Dalších pět nejaktivnějších škol, tentokrát ovšem již ze všech kategorii společně, obdrží referenční listinu a dárkové poukazy v hodnotě 10 tisíc korun. Letos, již podruhé, Rada kraje vyhlásila i titul Skokan roku. Je určen pro organizaci, která se nejvíce posunula v oblasti EVVO. Takto oceněná škola obdrží rovněž poukaz na nákup pomůcek, v hodnotě 5 tisíc korun.

Základní škola Břidličná opět zazářila!

Ocenění, tentokrát to nejvyšší, tedy titul Ekologická škola Moravskoslezského kraje, převzal náš pan starosta Miroslav Kladníček, z rukou náměstkyně hejtmana kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství, Jarmily Uvírové.  Proč právě naše škola?

 „Základní škola Břidličná se aktivně zúčastňuje projektů a akcí v oblasti životního prostředí, sama některé také pořádá. Letos přišla s novinkou, zorganizovala Letní školu. Tohoto pětidenního soustředění se zúčastnilo 24 přírodovědně nadaných žáků z Moravskoslezského kraje, kteří se díky setkáním s odborníky z praxe intenzivně věnovali nejrůznějším tématům z oblasti životního prostředí,“ řekla náměstkyně hejtmana kraje Jarmila Uvírová a dodala, že vítězná základní škola přírodě také přímo pomáhá. Děti čistily řeku a les, nebo vyráběly budky pro ptáky, plchy, čmeláky a netopýry.

Na vyhodnocení má samozřejmě velký podíl i celá řada akcí prospívajících nejen lidem, ale i přírodě. Své místo zde mají i vynikající výsledky našich mladých přírodovědců na krajských i republikových soutěžích. 

Bez nadsázky se tak dá říct, že se jedná o ocenění spolupráce pedagogů, žáků a všech příznivců naší školy z řad spoluobčanů.

Mgr. Květa Děrdová
koordinátor EVVO

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *