Letošní, již druhý ročník soutěže mladých chovatelů se uskutečnil v neděli 15. 9. 2019 v chovatelském areálu Na Poličce, v Břidličné.

Uspořádala ji Okresní organizace Českého svazu chovatelů Bruntál, ve spolupráci se Základní organizací Českého svazu chovatelů Břidličná.

Mladí chovatelé ze čtyř okresů, soutěžili v odbornostech holubi, drůbež, králíci, exoti a hlodavci. Čekal na ně písemný test znalostí v dané odbornosti a déle poznávačka. Co bylo více náročné? Na to by nejlépe odpovědělo 28 soutěžících, mezi nimiž nechyběli ani žáci chovatelského kroužku z Břidličné. Ti, kromě soutěžení předvedli i některé svoje svěřence. V rámci doprovodného programu, měli návštěvníci možnost vyslechnout přednášky z oboru teraristiky a chovu králíků. Dále pro ně byla připravená i ukázka, stále oblíbenějšího, „králičího hopu“. Ti odvážnější si mohli pohladit i sklípkana, agamu, hroznýše či ježka.

K příjemnému průběhu celé soutěže přispěli bezesporu i všichni sponzoři, kteří neváhali podpořit organizátory, ale především soutěžící, a to jak již hmotnými, tak i finančními dárky. Patří jim proto velké poděkování !

Vraťme se ale k samotné soutěži. Naši soutěžící bojovali ve čtyřech odbornostech. Konkrétně: Jiří Semančík zvládl hned dvě odbornosti – KRÁLÍCI a DRŮBEŽ. V kategorii EXOTI hájil naše barvy, a to velmi úspěšně Petr Oliš. Obsadil totiž 2. místo! Nejvíce našich žáků soutěžilo v odbornosti HLODAVCI. Jednalo se o Tomáše Prasličku, Jana Loukotu, Emu Bajgrovou, Davida Marka, Miroslava Loukotu a Kateřinu Bartozelovou. Poslední dva jmenovaní skončili na „bedně“. Konkrétně Mirek Loukota obsadil 3. místo a Katka Bartozelová krásné 2. místo! Všem soutěžícím gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších přírodovědných soutěžích.

Mgr. Květa Děrdová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *