Energetická gramotnost

V úterý 17 .9. 2019 proběhla na naší škole přednáška, pro žáky 8. a 9. ročníku, s názvem „Energetická gramotnost- Bez energie to nejde“. Vzdělávací projekt pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu vznikl za podpory Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB v Ostravě, Fakulty elektrotechnicky a komunikačních technologií VUT v Brně a společnosti ČEPS. 
Se základními tématy v oblasti energetiky seznámil naše žáky prostřednictvím interaktivní prezentace Ing. Matouš Vrzala z VŠB Ostrava.

Cílem přednášky byl posun ve vědomostech a postojích žáků, v oblasti obnovitelných i neobnovitelných energetických zdrojů a jejich vzájemná provázanost. Osmáci a deváťáci se seznámili s národními prioritami v dané oblasti v porovnání s prioritami okolních států a různých environmentálně zaměřených skupin v naší zemi i za jejími hranicemi. 
Přiblížili jsme si, jak funguje energetika, proč je pro nás tak zásadní a s jakými základními problémy se musíme potýkat. Žáci by tak měli lépe porozumět tomu, jak úsporně nakládat s energií a proč je to důležité. Vysvětlili jsme si s lektorem pojmy blackout, rozdíly mezi střídavým a stejnosměrným proudem, energetický mix v ČR, rozdíly mezi elektrárnami a nakonec jsme si i zasoutěžili o drobné ceny.Mgr. Markéta Barschová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *