Výlet do 9. století a za poznáním sladkovodních ryb

Ve středu 19. 6. se čtvrťáci spolu se 3. B vydali do Starého Města do památníku Velké Moravy.

Prohlédli si základy bývalého kostelíku s přilehlým hřbitovem. Viděli spoustu vykopávek a vyslechli si celý příběh z dávné minulosti. Plnili také úkoly ve skupinkách a mohli si napsat své jméno pomocí hlaholice.

V archeoskanzenu Modrá zažili na vlastní kůži život tehdejších lidí. Prohlédli si „zemnice“, bývalou školu, pekárnu a palác. Viděli dobové oblečení, ochutnali placky s jogurtovočesnekovou  pomazánkou a také si zastříleli z luku.

V nedaleké Živé vodě byli nadšeni všichni, protože tak obrovské ryby ještě nikdy neviděli.

A jak to děti zhodnotily si můžete přečíst v jedné velmi vydařené slohové práci.

Mgr. Dana Dostálová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *