Plavecké závody – 2. st.

V pátek 7. června proběhly již avizované plavecké závody žáků druhého stupně ZŠ Břidličná. Přes očekávanou absenci některých ,,stydlínů“ se dostavil hojný počet dětí v plavkách, tedy těch, co si chtějí vody užít a zazávodit si. Pro neplavce byl připraven tak zvaný ,,suchý program“. Šlo o přednášku a praktické ukázky hasičů z Al – Investu. Žáci si mohli vyzkoušet a osahat hasičské přístroje, kyslíkové dýchače, termokameru, hasičskou výzbroj, zachraňovali i raněné. Ve vodě se závodilo v různých disciplínách, ať už šlo o striktně plavecké styly, či zábavnou recesi. Rozdáno bylo přes čtyřicet kovových medailí. Nakonec byli sladce odměněni všichni příchozí. Odměněn byl i pedagogický dozor a trenéři plaveckého oddílu. Závěrem je nutno konstatovat, že letošní ročník závodění si všichni žáci užili ještě ve větším stylu, než loni. Také znovu děkujeme všem, kteří nám umožnili tato klání pořádat !

Za ZŠ Břidličná a Plavecký oddíl – Mgr. et Mgr. Miroslav Hanuš.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *