V letošním roce uspořádala Liga proti rakovině Praha již 23. ročník tradiční veřejné sbírky na celém území České republiky.

Její pořádání připadlo na středu 15. 5. 2019. Při sbírce se nejedná jen o výběr finančních prostředků, ale jde i o preventivní akci, která se snaží upozornit na stálé nebezpečí zákeřného onemocnění rakovinou. Hlavním tématem letošní sbírky, byla Nádorová onemocnění plic.

Je již tradicí, že se do této charitativní akce zapojuje i skupina žáků ze ZŠ Břidličná. V tento den vyrazily, již po deváté, čtyři dvojice žáků z osmých tříd, aby nabízely kytičky měsíčku lékařského mezi spoluobčany, pracovníky školy a spolužáky.

Už loni nás moc potěšilo, že si několik našich žáků zakoupilo kytičky i přímo ve škole. Letos nás až překvapila solidarita, s kterou naši žáci tuto sbírku podpořili. Tak, jsme společně s občany Břidličné, opět nezklamali :-). Podařilo se prodat všech 400 objednaných kytiček. Celkem, se tak vybralo a do fondu odeslalo nádherných 8970 Kč.

Děkujeme všem, kteří se zapojili, a to jak prostřednictvím zakoupení kytičky, tak i převzetím informačního letáčku. Rovněž si zaslouží poděkování naši žáci, kteří kytičky prodávali.

Moc Vám všem děkujeme za pomoc!!!!!

Mgr. Květa Děrdová
koordinátor místní sbírky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *