V pondělí 3. 6. 2019 navštívili žáci ZŠ Břidličná výchovný koncert dětského sboru, který pravidelně vystupuje pro žáky škol po celé republice. Toto vystoupení jsme pojali jako dárek ke Dni dětí, pro žáky 1. – 9. třídy bylo zdarma a uskutečnilo se ve Společenském domě.

Dětský pěvecký sbor „Muzika“ pracuje při Základní škole J. Valčíka 4411, v Ostravě – Porubě. Jeho členy jsou žáci od 11 – 15 let. Repertoár sboru je různorodý – úpravy lidových písní, spirituály, populární hudba.V rámci „výchovného“ koncertu se vždy snaží zaujmout posluchače a snaží se je vtáhnout do konceptu celého koncertu. Zpěváci hrají také na hudební nástroje, takže celý koncert byl obohacen o instrumentální složku. Sbor vede Mgr. Lenka Roupová a Mgr. Pavla Dědičová, klavírní doprovod Mgr. Michaela Homolová, kterým tímto děkujeme za krásný hudební zážitek.

Mgr. Markéta Barschová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *