Krajské kolo Biologické olympiády 2019

V letošním školním roce se naši biologové vyznamenali i v Biologické olympiádě. O úspěchu v okresním kole kategorie D i C jsme vás již informovali. Nyní máme informaci z krajského kola, které se uskutečnilo v Ostravě. I tato zpráva je radostná, a to v obou kategoriích. Jasně, v kategorii D, nastoupili do soutěžního klání již ostřílení borci. To se samozřejmě projevilo. Co je však pro nás podstatné, a za co patří všem soutěžícím velká pochvala, je získání titulu „Úspěšný řešitel“. Ten totiž získá jen ten, kdo zvládne všechny tři disciplíny, nejméně na 70 %. A to opravdu není lehké.

V kategorii C tento titul získala Anna Sedláčková z 8. A, pro kterou to byla letos olympijská premiéra.

V kategorii D titul získali Miroslav Loukota a Kateřina Bartozelová ze 7.A. Můžeme ještě dodat, že obsadili 14. a 15. místo z 24 nejlepších olympioniků z Moravskoslezského kraje. Není to bezvadná zpráva, vědět, že naši žáci z „malé“ ZŠ dokáží porazit nejednoho studenta z „velkých“ gymnázií v kraji? Určitě, ano!!! Ale o výrazných úspěších našich biologů, přece už nikdo nepochybuje, viďte 🙂

Soutěžícím moc gratulujeme a přejeme hodně sil a pevné nervy v národním kole Zlatého listu, které některé čeká od 17. 6. – 21. 6. 2019 ve Vanově u Telče.

Mgr. Květa Děrdová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *