V sobotu 25. 5. 2019 se 7 žáků z přírodovědného kroužku SK ASK ČR Břidličná rozjelo na zábavné dopoledne, nazvané Den lesa, v Ostravě. Jednalo se o dobrodružnou stezku, na kterou jsme byli pozváni Okresním mysliveckým spolkem Bruntál.

Vybraní žáci si své místo zasloužili díky perfektním výkonům v krajském kole Zlatého listu i Biologické olympiády. Navíc se jedná o část žáků, kteří se chtějí v sobotu 8. 6. 2019 „utkat“ s kamarády na soutěži Zlatá srnčí trofej.

Ale, zpět ke Dni lesa. Na účastníky čekalo 8 stanovišť, ale také bohatý doprovodný program. Jednalo se o koně, dravce, malování na obličej, ale také mysliveckou stezku. Zde se děti z mysliveckých a přírodovědných kroužků staly na chvíli lektory svého stanoviště a tím i součástí celé akce. 😊

Kdo zdolal všechna stanoviště, získal drobné odměny a oběd, ale hlavně pocit z příjemně prožitého dne. Počasí nám opravdu přálo, a tak se po 12 hodině, nechtělo nikomu odjíždět. Jenže čas byl neúprosný. V autobuse se proto všichni ujistili, že se zase brzy setkají.

Děkujeme OMS Bruntál za pozvání a moc se těšíme na další společné akce.

Mgr. Květa Děrdová
vedoucí kroužku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *