Prvňáčci naší školy se letos zapojili svým projektem do celostátní soutěže vyhlášeným společností dm drogerie markt s. r. o. s názvem „Veselé zoubky“. Projekt se po dobu 3 měsíců prolínal mnoha vyučovacími hodinami českého jazyka, prvouky, výtvarné výchovy a pracovního vyučování. V hodinách jsme využívali také materiál, který jsme obdrželi od dm společnosti včetně CD o Hurvínkovi, který děti motivoval k další práci. Uzávěrka soutěže byla 31. dubna 2019 a hlavní cenou byl zájezd dětí do Prahy do Divadla Spejbla a Hurvínka. S napětím jsme očekávali vyhodnocení soutěže a tajně v skrytu dětských (i učitelčiných) dušiček doufali, že naše práce bude odměněna. Až se najednou 16. května ozval v naší třídě telefon!!! Manažerka společnosti nám oznámila, že se náš projekt porotě velmi líbil, pochválila všechny děti za krásnou práci a odměnou získáváme vytoužený zájezd, který se uskuteční 18. června. Divadelní představení začíná v 10:00 hodin dopoledne, takže si musíme přivstat, abychom začátek stihli. Po skončení divadla si můžeme sami vybrat, kam se ještě v Praze podíváme, autobus nám bude po celý den k dispozici. Program dne ještě budeme dolaďovat, buď se necháme provést památkami města nebo máme zamířit do ZOO?  Domů se asi vrátíme pozdě večer, chceme si Prahu pořádně užít!!! 

Projekt měl tyto části: 

  1. Výkres A3 – vlastní portrét s fotografií „mých“ zoubků a veršíky nebo slogany (pomohli i někteří rodiče)
  2. Kašírovaná hlava s úsměvem a vyobrazením mléčného chrupu
  3. Kartáček a pasta v nadživotní velikosti
  4. Reklama do drogerie dm s podpisy dětí
  5. Slohová práce „pětilístek“ na téma „Zoubek“
  6. Fotografie dětí naší třídy při práci a s dárkovými balíčky
  7. Článek z našich novin

Práce byla velmi náročná, přesto do Prahy putovaly práce všech dětí, které se moc snažily a patří jim velká jednička s hvězdičkou.

Mgr. Jarmila Gardoňová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *