Tak jako každý rok i letos měla celorepubliková soutěž Živá zahrada, zimní malovací část. Žáci ZŠ Břidličná se již po desáté do této akce zapojili. Letošním úkolem bylo namalovat hned dva druhy pěnkav, se kterými se můžeme setkat na zimním krmítku. Jednalo se o pěnkavu obecnou a zimního hosta, pěnkavu jikavce.

Samozřejmě, že se naši žáci úkolu nezalekli, naopak. S chutí se pustili do malování. Jenže nejsme jedinou školou, která se projektu Živá zahrada, účastní.

Nejlépe samotné hodnocení vystihují slova organizátorů – „Jsme moc rádi, že nám soutěží tak bystří pozorovatelé a umělci zároveň! Velké množství krásných prací z výtvarné soutěže nám nyní zkrášluje naše ekocentrum v Praze.“

Nakonec však porota musela vybrat a ocenit, pouze15 nejlepších prací z pěti věkových kategorií.

Už jste zvědaví, jak dopadli žáci ZŠ Břidličná? Jak jinak, než skvěle ☺ ! Již tradičně nezklamala a zaujala porotu práce Elišky Holkové, 8. A, která ve své kategorii získala krásné 2. místo. Nově zabodovala i Karolína Zbořilová, 8. B, která obsadila 3. místo.

Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších, nejen výtvarných úspěchů 🙂 !

Mgr. Květa Děrdová
koordinátorka EVVO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *