Již po dvaadvacáté se sjelo do naší školy 79 žáků z 13 škol celého okresu, aby se zúčastnili okresního kola pěvecké soutěže „Májová notička“. Po přivítání soutěžících, porotců a všech přítomných vystoupila děvčata pěveckého sboru pod vedením paní Bernardiny Mereďové s písní „Mně sílu dáš“. Soutěž probíhala ve 4 kategoriích a všichni zúčastnění se umístili buď ve zlatém, stříbrném nebo bronzovém pásmu. Vyslechli jsme si mnoho lidových písniček v sólovém zpěvu i dvojhlasu. V každé kategorii byl navíc vyhlášen absolutní vítěz, který byl odměněn zvláštním diplomem a věcným darem. V kategorii 1. tříd se nejvíce líbilo vystoupení Sofie Homsi ze ZŠ Bruntál – Jesenické, v kategorii 2. a 3. tříd nejlépe zazpívala Kateřina Jančová ze ZŠ Bruntál –  Okružní, v kategorii 4. a 5. tříd získala titul absolutního vítěze Markéta Pražáková ze ZŠ Horní Benešov.  Dvojhlas nejlépe zazpívaly dívky Hana Burdová a Markéta Sedláková ze ZŠ Krnov – Dvořákova okruhu. Po svém vystoupení se děti posilnily koláčkem nebo koblížkem s nápojem, za který děkujeme firmě „Amin“ z Velké Štáhle.  Při vyhlašování výsledků obdrželi všichni zpěváci diplom a upomínkový dárek, který vyrobily děti z kroužku keramiky paní učitelky Zapletálkové.  A jak se vedlo našim zpěváčkům?

Ve zlatém pásmu se umístila Markéta Janáčová z 1. třídy a Natálie Kouřilová ze 4. třídy.

Ve stříbrném pásmu se umístili Nela Přecechtělová z 1. třídy, Patricie Pasková a Tomáš Kůdela ze 3. třídy, Viktória Fúziková a Jana Krištiaková ze 4. třídy Michaela Urbanová z 5. třídy a také dvojhlas děvčat Michaely Urbanové a Michaely Fúzikové  z 5. třídy. 

bronzovém  pásmu se umístila Magdaléna Lišková a Terezie Papcunová z 1. třídy, Petr Dunko z 2. třídy, Adéla Matějková z 3. třídy a dvojhlas děvčat Viktorie Fúzikové a Terezy Bršťákové  ze 4. třídy.

Soutěž plná krásných písniček proběhla v milé slavnostní atmosféře.  Všem vítězům blahopřejeme, zúčastněným děkujeme a těšíme se na příští 23. ročník.

Mgr. Jarmila Gardoňová

One Comment on “„Májová notička“ 2019”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *