Turnaj deskových her

MAS Rýmařov, tj. místní akční skupina, jež se skládá z obcí Břidličná, Dětřichov nad Bystřicí, Dolní Moravice, Horní Město, Jiříkov, Lomnice, Malá Morávka, Malá Štáhle, Rýmařov, Ryžoviště, Stará Ves, Tvrdkov, Václavov u Bruntálu, Velká Štáhle, uspořádala pro žáky našich škol 1. ročník turnaje v deskových hrách. Důležitou myšlenkou turnaje je zapálit děti i pro jiné činnosti, než je sezení u počítače a komunikaci znovu posunout od virtuální do osobní roviny.

Pro koho byl turnaj určen? Pro všechny žáky základních škol výše zmíněných obcí. Turnaj byl rozdělen na dvě kategorie žáci 2. stupně – ti spolu soupeřili 26. 4. 2019. Za naši školu do boje vyrazily 2 týmy (tvořené dvěma šesťáky, sedmákem, osmákem, deváťákem). V této kategorii jsme žádnou výhru neurvali, nicméně žáci se pobavili, možná i něco přiučili a někteří dokonce získali nové kamarády. Za pomoc s přípravou žáků 2. stupně patří poděkování p. uč. Kláře Ujfaluši.

Druhé kolo turnaje se konalo 3.5. 2019 – žáci prvního stupně. V této kategorii jsme vyslali hned 4 týmy – každý tým byl tvořený prvňákem, druhákem, třeťákem, čtvrťákem a páťákem. Celkem se v SVČ Rýmařov sešlo 16 různých týmů a žáci stejných ročníků si proti sobě zasoupeřili. Vítězové byli vyhlašováni jednak za každý ročník napříč školami, pak také tři nejlepší týmy. Jeden z našich týmů ukořistil krásné druhé místo – slovy našich výherců bych shrnula tento den plný her a zdravého fair play – „všichni jsme z Břidličné, všichni jsme skončili druzí 😊.“ 

https://uloz.to/!6Adu0FBc6WXk/hry-rar

Lucie Janáčová                      

Soutěžící:

1. Třída:
Markéta Janáčová
Radek Marko
Terezie Papcunová
Barbora Vozničková

2. Třída:
Lukáš Horský
David Vlček
Natálie Petříčková
Pavlína Tarcalová

3. Třída:
Filip Šafář
Marie Šustrová
Irena Šandorová
Matyáš Zítka
Tomáš Kůdela

4. Třída:
Tomáš Praslička
Jana Krištiaková
Ema Lučanová
Štěpán Hrnčíř

5. Třída:Jan Pavlát
Michaela Fúziková
Petr Filipčík         

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *